Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olecku

Program „Wspieraj Seniora”

Flaga i godło Rzeczypospolitej Polskiej

PROGRAM „WSPIERAJ SENIORA” ZOSTAŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

DOFINANSOWANIE: 52 182 ZŁ
KOSZT CAŁKOWITY: 65 232 ZŁ

     W związku z obowiązującym stanem epidemii oraz znaczącym wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych przygotowało na rok 2020 Program „Wspieraj Seniora” wspierający ochronę zdrowia i życia osób powyżej 70 roku życia.

     Celem  Programu „Wspieraj Seniora  jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Program będzie realizowany do dnia 31 grudnia 2020 r.

     Usługa wsparcia będzie polegała na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny, leki. Koszty zakupów pokrywa senior. Usługa może być świadczona raz w tygodniu, bądź kilka razy w czasie trwania Programu. O szczegółach dotyczących Programu można dowiedzieć się poprzez kontakt telefoniczny z pracownikiem  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olecku - Panem Krzysztofem Dzierniejko, tel. 87 520 42 33.

    W szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia mogą skorzystać z Programu. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz braku możliwości wsparcia ze strony rodziny lub sąsiadów.

     Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

   Osoba starsza, w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu  w związku z utrzymującym się stanem epidemii, dzwoni na ogólnopolską infolinię  Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów (nr tel.:  22 505 11 11). Korpus przekazuje prośbę o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olecku. Senior może również zgłosić się o pomoc bezpośrednio do tutejszego Ośrodka.

 

Więcej informacji na stronie www.gov.pl

 

Uwaga na oszustów!

W związku z informacjami o możliwości wykorzystywania przez oszustów aktualnej sytuacji związanej z epidemią apelujemy o zachowanie ostrożności.
Działamy tylko na wyraźne zgłoszenie dotyczące potrzeby udzielenia pomocy. Jeśli MOPS nie otrzymał zgłoszenia, a u Seniora pojawił się ktoś, kto ma rzekomo zrobić zakupy, prosimy o zachowanie ostrożności. Jeżeli masz wątpliwość zadzwoń pod nr tel. 87 520 42 33.

 

Plakat wspieraj seniora przedstawiający starszą panią wybierającą numer na telefonie komórkowym oraz napis: Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń na specjalną infolinię 22 505 11 11

 

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą